Uus Euroopa standard õhufiltritele (EN779:2012)

Õhufiltrite klassifikatsioon .

Uus standard sunnib meie konkurente pingutama

 

Filtri võrdlus

Camfil on alati pingutanud siseõhu kvaliteedi parandamise nimel. Ükski teine õhufiltrite tootja ei ole 2012. aastal kehtima hakkava uue standardi üle nii rõõmus kui meie. Uus standard seab õhufiltritele karmimad nõudmised. Kahjuks ei ole uued nõudmised õhufiltritele nii ranged nagu oleksime soovinud. Näiteks Camfili F7 klassi kuuluva Hi-Flo XLT7 filtri minimaalne eemaldusaste on 54%. Uus standard nõuab F7 klassi filtritelt minimaalset eemaldusastet 35%. See ei vasta aga kvaliteedinõudmistele, mille oleme endale seadnud. Me jätkame kõige efektiivsemate ja energiasäästlikumate filtrite välja arendamist ja tootmist

 

Mis on EN 779:2012?

Uus Euroopa standard õhufiltritele(EN779:2012) hakkas kehtima 2012. aastast. Selle eesmärgiks on õhufiltrite klassifitseerimine nende minimaalse eemaldusastme(ME) järgi. Me toetame uut standardit ja kõiki püüdlusi siseruumide parema keskkonna saavutamiseks.

Standard aitab mitmeid probleeme välja juurida. Elektrostaatiliselt laetud sünteetilised filtrid on hea esialgse eemaldusastmega, aga nende laeng ja eemaldusaste vähenevad aja möödudes järsult. Sellest tuleneb elektrostaatiliste filtrite efektiivsuse ja filtreerimisvõime järsk langus.

Selle tõttu kasutavad paljud Euroopa ettevõtted F7 klassi kuuluvaid filtreid, mille ME jääb 5% ja 10% vahele. 90% kuni 95% väljast tulevast õhusaastest jõuab seetõttu siseruumidesse ja saastab sealset õhku.

Minimaalse eemaldusastme järgi klassifitseerimine tõrjub õhufiltrite turult sellised filtrid välja. Samaaegselt soosib uus standard uute kõrgema eemaldusastmega sünteetiliste filtri materjalide välja arendamist. Paraku suurenevad selle tulemusena rõhulangus ja energiakulu.

 

Ka samasse filtri klassi kuuluvad filtrid on erinevad!

Uus klassifikatsioon kaotab küll turult kõige halvemad filtrid, aga loob võimaluse heade filtrite halvemaks muutmisele. Energiat saab säästa valides madalaima võimaliku survelanguse, aga selline arendus võib olla tagurlik. 0,4 mikromeetri suuruste tahkete osakeste juures on meie Hi-Flo XLT7 (klass F7) filtri eemaldusaste 54%. Uue klassifikatsiooni järgi piisaks F7 klassi kuuluva filtri jaoks ME-st 35%.

Oleme juba selgeks teinud, et ei plaani oma Hi-Flo filtrite efektiivsust vähendada. Efektiivsuse vähendamine tooks kaasa umbes 40% languse õhu kvaliteedis. On võimalik, et teised õhufiltrite tootjad ei käitu sama moodi. Filtrite tootjad võivad uues standardis näha võimalust survelanguse ja energiatarbe vähendamiseks. See toob endaga kaasa halvema õhu kvaliteedi.

 

Õhufiltrite klassifikatsioon1) 

Grupp

Klass

Lõplik survelangus (test) 
Pa

Keskmine sünteetilise tolmu eemaldusaste (Am)
%

Keskmine 0,4 μm  osakeste eemaldusaste2) (Em) 
%

Minimum
efficiency2)
for 0.4 μm particles
%

Jämedakoeline

G1

250

50≤Am<65

 -

 -

G2

250

65≤Am<80

 -

 -

G3

250

80≤Am<90

 -

 -

G4

250

90≤Am

 -

 -

Keskmine

M5

450

-

40≤Em<60

 -

M6

450

-

60≤Em<80

 -

Peenekiuline

F7

450

-

80≤Em<90

35

F8

450

-

90≤Em<95

55

F9

450

-

95≤Em

70

NB
1) Atmosfääri tolmu ja testides kasutatava sünteetilise tolmu omadused võivad olla erinevad. Seetõttu ei anna testitulemused piisavat alust filtrite tõhusust ja eluiga määrata. Filtri materjali tühjakslaadimine või osakeste ja kiudude eraldumine võivad samuti efektiivsust mõjutada.

2) Minimaalne efektiivsus on madalaim väärtus ükskõik millisest järgnevast: algne efektiivsus, efektiivsus tühjaks laetuna või efektiivsus testi laadimisprotseduuri vältel.


 

Kontakt

Meid leida on lihtne

Contact details
Indoor Air Quality